درباره من ۱۳۹۸-۳-۳۱ ۱۴:۴۷:۰۰ +۰۴:۳۰

آشنایی با صلاحیت های کارشناسی علی هاشمی

صلاحیت مورد تایید کانون کارشناسان رسمی دادگستری برای هر کارشناس مشتمل بر موارد مختلف و مجزایی است، صلاحیت تشخیص اصالت خط ، امضاء و اثر انگشت نیز دارای زیرمجموعه های مختلفی می باشد

اسناد و مدارک
اسناد و مدارک
تشخیص تقدم و تاخر نوشتجات نسبت به اضافات و بالعکس، تشخیص پاکشدگی های فیزیکی و شیمیایی با استفاده از دستگاه های مربوطه، مقایسه جوهر از نظر رنگ و نوع و تعیین سن تقریبی اسناد
خط و امضا
خط و امضا
تطبیق و مقایسه شکل و قالب حروف و کلمات، نقطه گذاری، سرعت و صراحت، فرم و قالب کلی امضا و اجزای متشکله امضائات
اثر انگشت
اثر انگشت
بررسی اصالت اثر انگشت منوط به سابقه علمی و عملی در زمینه کشف جرایم است
0
تعداد پرونده‏ بررسی شده
0
حضور در هیات کارشناسی
0سال
تجربه علمی و عملی

بیوگرافی حرفه ای

بعد از شروع بکار و سال ها تلاش حرفه ای در رده های مختلف پلیس در مناطق مختلف کشور ماموریت های عملیاتی و فرماندهی و ستاد را بر عهده گرفتم. در تمام این سال ها در کنار کلیه شئون پلیسی رویکردم تمرکز بر کشف علمی جرایم بود و همواره سعی نمودم از آخرین فناوری‏ های موجود بهره گیری کنم.

در سال ۱۳۸۷ با نگاهی به تخصص و تجربه طولانی مدتی که کسب نموده بودم، تصمیم گرفتم بیش از ۲۰ سال تجربه در مباحث تشخیص جرایم جعل، امضا، خط و اثرانگشت  را در عرصه دیگری نیز بکار بگیرم و با طی مراحل مختلف بعنوان کارشناس رسمی دادگستری در رشته تشخیص اصالت خط، امضا و اثر انگشت فعالیتم را شروع کردم.

اکنون با گذشت ۱۰ سال از شروع امر کارشناسی و عضویت در کانون کارشناسان بیش از ۳ دهه تجربه را بکار گرفته ام. تا در احقاق حق آحاد جامعه بعنوان فردی متخصص، امین و معتمد انجام وظیفه نمایم. تعامل با مردمی که به دلایل مختلف در مراجع قضایی کشور در حال طی مراحل مختلف هستند، قضات عالم و متعهدی که به امر قضا مشغول بوده و وکلای متخصص و پرتلاشی که اجرای عدالت را تسهیل می کنند بار سنگین مسئولیت را بر دوش کارشناس می گذارد. انشاالله در امر کارشناسی در طول این سالیان و آینده سربلند باشم.

نگاهی به گذشته…

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با کشوری روبرو بودیم که از هر نظر نیاز به همیاری و همدلی مردم داشت تا از نو بنا شود. در اثنای جنگ تحمیلی بحث انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها اجرایی شده بود. در پاییز سال ۱۳۶۱ بین تحصیل در دانشگاه تهران و یک تصمیم قلبی قرار گرفتم. تصمیم گرفتم در کنار دفاع از مرزهای کشورم، به امینت مردمی کمک کنم که هنوز زندگی در رگ هایشان جاری بود.

به همین دلیل در سال ۱۳۶۲ در آزمون ورودی دانشکده افسری شهربانی شرکت کردم. بهمراه جمعی از دوستان ورودی ۳۹ دانشکده افسری شهربانی را تشکیل دادیم که الحق همه آن دوستان نخبگان پلیس بودند. در دوران دانشگاه در محضر اساتید بزرگی تلمذ کردیم دروس عمومی دانشگاهی در سطح تراز اول و اساتیدی همچون دکتر فرجاد، دکتر ولیدی، دکتر ربیعی طی شد و دروس تخصصی پلیسی نیز در محضر افسران عالی رتبه دانشکده افسری همچون تیمسار کوچکی، تیمسار ریخته گر، سرهنگ پورکمیلیان گذرانده شد.

هر چند عزیزانی از دوره ۳۹ شهید شده و ما را تنها گذاشتند و اکثرا نیز با افتخار بازنشسته شدند اما هنوز هم در جای جای کشور عزیزم در بالاترین سطح ممکن انجام وظیفه می نمایند.

همکاری با ….